• Nombre de visites :
  • 1785
  • 4/12/2007
  • Date :

Gazze Sınırında Şiddetli Çatışmalar!- 4 Şehid!

Gazze Sınırında Şiddetli Çatışmalar!- 4 Şehid!

  Filistin direniş hareketlerinin ortak bir operasyon ile İsrail terör güçlerine darbe indirmesinin ardından HAMAS'ın askeri kanadı Şehid İzzettin el Kassam Tugayları operasyonlarına devam ediyor.

  Gündoğumuyla birlikte Gazze'nin kuzey sınırındaki bir işgalci kontrol noktasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda bir Kassam mücahidinin şehid düşmesinin ardından, Beyt Layha'da kırmızı alarm veren terör güçleriyle mücahidler arasında çok şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

  Filistin meşru hükümeti sağlık bakanlığı 'acil' olarak yaptığı açıklamada çatışmalarda 3 Kassam mücahidinin şehid edildiğini ve şehidlerin isimlerinin İslam Abd rabbo(23), Aziz Fahri(22) ve Muhammed Ebu Mehdi (23)  olduğunu açıkladı.

  İzzettin el-Kassam Tugayları operasyon biriminin Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamaya göre, şehit olan Filistinlilerin isimleri şöyle: İslam Abdurabbih (23), Aziz Sabri Saray (23) ve Muhammet Ebu Hadi (23) ve Bessam el-Huluvv.

  Operasyon birimi yaptığı açıklamada, bir grup direnişçinin uzun süredir Gazze’deki sahil şeridini gözlemlediğini ve sahile yanaşmaya çalışan bir işgal hücumbotuna RPG roketleri attığını ve hücumbotu sahile yaklaştırmadığını belirtti. Açıklamada bir süre sonra sahil bölgesine gelen helikopterlerin makineli tüfeklerle açtığı ateş sonucu üç mücahidin şehit olduğunu belirtti.

  Sabah saatlerindeki bir başka işgal gücü saldırısnda da Bessam Huluvv hayatını kaybetmişti.


  Kudüs Yolu

 


 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)